Aktuality

08.06.2017

Zhodnocení a zkušenosti z Tunelu Blanka

K včerejšímu dni, kdy proběhla v rámci betonářského odpoledne přednáška na téma pražský tunel Blanka - zhodnocení a zkušenosti, je tunel již 657 dní v provozu. Po celou dobu provozu probíhá zkušební měření a ověřování parametrů předpokládaných projektovou dokumentací. V přednášce byl také připomenut význam této stavby na vývoj nových technologií v oblasti betonářského stavitelství, mimořádné aplikace a rozsah použitých betonů, které naše společnost TBG Metrostav pro tunel Blanka vyvinula.

Přednáška proběhla v prostorách Masarykovy koleje ČVUT a vystoupili zde Ing. Pavel Šourek ze společnosti SATRA, spol. s.r.o. a Ing. Jan Kvaš, MBA ze společnosti Metrostav a.s. V úvodu byly shrnuty základní informace, historie vývoje projektu a výhled navazujících plánů na tento projekt. Tunelový komplex Blanka je v současné době největším tunelovým komplexem v Evropě, získal celou řadu ocenění a významně zlepšil dopravní situaci v Praze. Ing. Jan Kvaš, MBA vyzdvihl význam této stavby pro vývoj a výzkum v oblasti betonářského stavitelství. Pro tuto realizaci byly ve spolupráci s naší společností vyvinuty inovativní betonové směsi, například: stříkané betony s velmi rychlým nárůstem pevnosti u nichž byla současně prodloužena doba zpracovatelnosti na 6 hodin, vodonepropustný beton pro definitivní tunelové ostění, betony odolné vůči požáru, speciální samozhutnitelné betony pro tunelovou zátku, vysokohodnotné samozhutnitelné betony pro zárodky Trojského mostu, chlazení betonu kapalným dusíkem a další. V závěru přednášky Ing. Šourek ukázal dosavadní výsledky zkušebního geotechnického monitoringu, vliv tunelu na jednotlivé aspekty životního prostředí a pro zpestření zařadil ukázky nestandartních dopravních situací a chování řidičů, chodců i zatoulaných zvířat. 

Zkušební provoz tunelu Blanka běží podle plánu, prováděná měření neukazují nic neobvyklého a tunel Blanka je dnes nepostradatelnou součástí plynulé dopravy skrz Prahu.

Zpět

Mohlo by vás zajímat

Hledáte skutečně kvalitní betonové směsi? Požadujete stejně kvalitní betony, jaké dodáváme významným stavebním firmám?

Vyberte si některý z našich produktů a získáte prvotřídní beton z vybraných vstupních surovin. Naše produkty

Dopravu čerstvých betonů zajišťujeme autodomíchávači o objemech bubnů 5 m3 a 8 m3.

Dopravu zavlhlých a suchých betonů zajišťujeme sklápěcími vozy CRAFTER, AVIA a MAN o objemech 1 - 6 m3.

Více o dalších službách

Zajímá Vás dosah čerpadel a prostor potřebný pro jejich rozložení?

Potom určitě nepřehlédněte náš nový interaktivní seznam čerpadel! Snadno tak zjistíte všechny potřebné rozměry a naleznete zde také přehled cen za jednotlivá čerpadla. Seznam čerpadel

Využijte přímé kontakty na betonárny pro Vaši objednávku:

Betonárna Rohanský ostrov

Betonárna Libeň

Betonárna Radlice

Betonárna Písnice