Čerpání betonu

Potřebujete čerpat beton na opravdu velkou vzdálenost? Je prostor na Vaší stavbě omezený a standardní čerpadlo se na stavbě nerozbalí? Nebo máte problém s přeplněnou kapacitou jeřábu a nemůžete betonovat sloupy a stěny? Žádný problém! Naši odborníci přes čerpaní betonu z Pražských betonpump a dopravy, s.r.o. Vám nabídnou to pravé řešení.

K dispozici máme následující typy čerpadel:

  • Mobilní čerpadla na beton s délkou výložníku (ramene) 17 – 58 m;
  • Pumpomix (PUMI) s objemem bubnu 4 m3 a délkou výložníku 24 m;
  • Betonovací věže;
  • Stabilní čerpadla bez výložníku na potrubí a gumové hadice;
  • Pístová a šneková čerpadla na lité směsi pro podlahy.

Pro bezproblémové čerpání betonu je nutné mít odpovídající skladbu čerstvého betonu a správný průměr hadic. Nejnižší čerpatelná konzistence betonu je S3, tedy sednutí Abramsova kužele 100 – 150 mm. Beton by měl být stabilní s dostatečným podílem jemných částic, aby nedocházelo k segregaci kameniva od cementového mléka a následnému ucpání čerpadla.

Průměr hadic je potřeba volit na základě maximálního zrna kameniva betonu Dmax. Lité směsi pro podlahy se standardně čerpají hadicemi o vnitřním průměru 50 mm a více. Lehce zhutnitelné a samozhutnitelné betony EASYCRETE® s Dmax do 8 mm lze čerpat hadicemi o vnitřním průměru 65 mm a více. Ostatní transportbetony se zrnem kameniva Dmax 22 mm se čerpají hadicemi o vnitřním průměru 100 mm, respektive potrubí o průměru 125 mm.

Chcete vědět více?

Ing. Josef Bílý

dispečer čerpadel

josef.bily@cmbeton.cz +420 724 040 444

Ing. Zdeněk Honzík

vedoucí dispečinku, technik čerpadel

zdenek.honzik@cmbeton.cz +420 725 635 416