icon_arrow_right_primary Zpět na novinky

Beton university – webináře o betonu

08. 10. 2021 - Novinky a zajímavosti

O projektu

Skupina Českomoravský beton každoročně pořádá vzdělávací akci pro veřejnost s názvem Beton university. Během této akce prezentují odborníci různá témata související s návrhem betonových konstrukcí, výrobou betonu a jeho zpracováním. Je to jedinečná možnost, jak nabrat nové zkušenosti od lidí, kteří se svému oboru věnují již řadu let a neustále ho posunují dále.

V tomto roce proběhly dva běhy webinářů na následující témata:

Tento rok je výjimečný v tom, že byl pořádán v online prostředí a všechny webináře jsou dostupné ke shlédnutí ZDARMA do 31.10.2021 na stránkách Beton university. Stačí se pouze zaregistrovat na stránkách a přihlásit do svého účtu, tam následně naleznete všechny webináře ke shlédnutí. Po absolvování webináře a vyplnění přiloženého testu získáte certifikát, který obsahuje bodové hodnocení v rámci akreditace v projektech celoživotního vzdělávání pro členy ČKAIT a ČKA. Obě témata s podrobnějším popisem jednotlivých webinářů a s video trailery naleznete níže. Obsahy přednášek pak naleznete v odkazech jednotlivých webinářů.

Digitalizace tohoto projektu získala nečekané ohlasy. Tato skutečnost vede skupinu Českomoravský beton i nadále pokračovat s fyzickou i online formou webinářů. Potvrdilo se, že o vzdělávání v oboru stavebnictví je stále narůstající zájem, který na letošní ročník Beton University zaujalo přes 1 400 posluchačů.

Stejně jako každý rok, i my jsme byli partnery této akce a předali jsme Vám naše zkušenosti, které nyní můžete uplatnit ve Vaší práci.

Konstrukce a betony pro jejich zhotovení

 1. webinář: Vodonepropustné konstrukce – BÍLÉ VANY

  Webinář je zaměřen na vodonepropustné konstrukce a vhodné betony pro jejich zhotovení. Uvedeny budou také praktické informace související s navrhováním a prováděním staveb.

 1. webinář: Konstrukce a ultra-vysokohodnotné betony

  Webinář je zaměřen na ultra-vysokohodnotné betony pro zesilování konstrukcí. Představeny budou rovněž praktické informace související se specifikací betonu a příklady z praxe.

 1. webinář: Konstrukce a betony pro zakládání staveb

  Webinář je zaměřen na betonové konstrukce a vhodné betony pro speciální zakládání staveb. Budou také prezentovány praktické informace související s navrhováním a prováděním staveb včetně složení betonu v různých podmínkách.

  V závěru všech webinářů je připravena společná diskuse s přednášejícími a zajímavými hosty z oboru.

  Trailer na webinář:

Architektura v betonu

 1. webinář: Pohledové betonyWebinář je zaměřen na použití betonů v současné architektuře. Prezentován bude přístup architekta k použití betonů na příkladech úspěšných realizací z ČR i ze zahraničí. Posluchači budou seznámeni s předpisy pro navrhování pohledových betonů. Zařazeny budou také prezentace z realizací staveb včetně praktických informací.
 1. webinář: Beton v architektuřeWebinář je zaměřen na pohledové betony a lité podlahy v architektuře. Na příkladech úspěšných realizací bude demonstrována filozofie přístupu architekta. Součástí budou prezentace z praxe zaměřené na nástroje pro navrhování, provádění a diagnostiku staveb.
 1. webinář: Provádění pohledových betonových konstrukcíWebinář je zaměřen na navrhování a provádění architektonicky cenných betonových konstrukcí. Prezentována bude filozofie přístupu architekta k použití betonu na příkladech úspěšných realizací. Zaměřen bude také na současné možnosti bednící techniky a využití speciálních betonů včetně praktických informací souvisejících s prováděním a ošetřováním pohledových betonových konstrukcí.

  V závěru všech webinářů je připravena společná diskuse s přednášejícími a zajímavými hosty z oboru.

  Trailer na webinář:

Další novinky