Aktuality

02.08.2017

Spojovací tunel Národního muzea

Jedna z nevýznamnějších kulturních památek Prahy - Národní muzeum - je v současné době uzavřena a probíhají zde rozsáhlé rekonstrukce. V rámci celkové opravy je navíc budován zcela nový tunel spojující budovu Národního muzea s budovou bývalého Federálního shromáždění (Rádio Svobodná Evropa).

Budova bývalého Federálního shromáždění je od roku 2009 součástí Národního muzea, díky čemuž se rozšíří výstavní a expoziční prostory muzea. Od počátku bylo plánováno propojit obě budovy podzemním tunelem, aby byla usnadněna komunikace mezi oběma budovami jak pro zaměstnance, tak pro návštěvníky a zejména jednodušší transport sbírkových předmětů. Na základě průzkumu bylo stanoveno propojení v úrovni druhého podzemního podlaží historické budovy. V tuto chvíli již v tunelu dlouhém 45 metrů probíhají betonářské práce. Tunel bude opatřen vibroizolační vrstvou chránící konstrukci před přenosem vibrací a strukturálního hluku od kolejové dopravy metra, ale i případné budoucí tramvajové dopravy. Dále je tunel opatřen povlakovou izolací a navíc je proveden z vodonepropustného betonu PERMACRETE, který má redukované smrštění, nízký vývin hydratačního tepla a výbornou zpracovatelnost. Povrch již vybetonované části tunelu je tedy proveden ve vysoké kvalitě a bez trhlinek a betonářské práce zde stále probíhají. Znovuotevření budovy Národního muzea je plánováno na podzim příštího roku.

Zpět

Mohlo by vás zajímat

Hledáte skutečně kvalitní betonové směsi? Požadujete stejně kvalitní betony, jaké dodáváme významným stavebním firmám?

Vyberte si některý z našich produktů a získáte prvotřídní beton z vybraných vstupních surovin. Naše produkty

Dopravu čerstvých betonů zajišťujeme autodomíchávači o objemech bubnů 5 m3 a 8 m3.

Dopravu zavlhlých a suchých betonů zajišťujeme sklápěcími vozy CRAFTER, AVIA a MAN o objemech 1 - 6 m3.

Více o dalších službách

Zajímá Vás dosah čerpadel a prostor potřebný pro jejich rozložení?

Potom určitě nepřehlédněte náš nový interaktivní seznam čerpadel! Snadno tak zjistíte všechny potřebné rozměry a naleznete zde také přehled cen za jednotlivá čerpadla. Seznam čerpadel

Využijte přímé kontakty na betonárny pro Vaši objednávku:

Betonárna Rohanský ostrov

Betonárna Libeň

Betonárna Radlice

Betonárna Písnice