Aktuality

03.05.2019

Po Vltavě s betonem: letos už o 3000 náklaďáků méně

Od počátku tohoto roku do Prahy díky lodní dopravě kameniva pro betonárny Libeň a Rohanský ostrov přijelo již o 3000 kamiónů méně.

Až 80 % objemu betonu tvoří kamenivo a písek. Tyto suroviny se na betonárny dováží z lomů a pískoven. Pražské betonárny jsou v naprosté většině zaváženy z lomů a pískoven, které se nachází na sever od Prahy. Jeden náklaďák uveze asi 30 tun kameniva, z toho lze teoreticky vyrobit 17 m3 betonu. Pro příklad lze uvést stavbu Bořislavka centrum, která se od počátku tohoto roku staví na Evropské třídě. Předpokládá se, že pro její výstavbu bude třeba 35 000 m3 betonu. K výrobě takového množství betonu by tedy bylo zapotřebí dovézt do Prahy přes 2000 nákladních aut s kamenivem. Naštěstí je tato stavba zásobována betonem z betonárny Libeň. Betonárna Libeň je společně s betonárnou Rohanský ostrov v Praze jediná, která pro dopravu kameniva a písku využívá zejména ekologickou lodní dopravu. Obě betonárny leží v centru Prahy, u břehu Vltavy a mají přístaviště pro nákladní lodě. Již řadu let tuto svou výhodu využívají pro ochranu životního prostředí v Praze. Nejen, že ročně Praze ušetří desetitisíce nákladních aut, ale autodomíchávače s hotovým betonem z betonáren pak ujedou už jen krátkou vzdálenost od betonárny přímo na stavbu.

Zpět

Mohlo by vás zajímat

Hledáte skutečně kvalitní betonové směsi? Požadujete stejně kvalitní betony, jaké dodáváme významným stavebním firmám?

Vyberte si některý z našich produktů a získáte prvotřídní beton z vybraných vstupních surovin. Naše produkty

Dopravu čerstvých betonů zajišťujeme autodomíchávači o objemech bubnů 5 m3 a 8 m3.

Dopravu zavlhlých a suchých betonů zajišťujeme sklápěcími vozy CRAFTER, AVIA a MAN o objemech 1 - 6 m3.

Více o dalších službách

Zajímá Vás dosah čerpadel a prostor potřebný pro jejich rozložení?

Potom určitě nepřehlédněte náš nový interaktivní seznam čerpadel! Snadno tak zjistíte všechny potřebné rozměry a naleznete zde také přehled cen za jednotlivá čerpadla. Seznam čerpadel

Využijte přímé kontakty na betonárny pro Vaši objednávku:

Betonárna Rohanský ostrov

Betonárna Libeň

Betonárna Radlice

Betonárna Písnice