Aktuality

19.06.2017

50 let betonárny na Rohanském ostrově

Letos 1. června tomu bylo přesně 50 let, co byla na Rohanském ostrově postavena betonárna. Vznik betonárny úzce souvisí s budováním metra v Praze. Okolo roku 1966 bylo rozhodnuto, že pro výstavbu metra bude na Rohanském ostrově zbudováno technické zázemí 4. závodu Vodních staveb, Sezimovo Ústí. Kromě betonárny, která byla do provozu uvedena 1. 6. 1967, byl na Rohanském ostrově zřízen armozávod a tesárna. Koncem listopadu 1982 se v těsné blízkosti za stávající betonárnou začalo s výstavbou nové betonárny STETTER. Od 1. března byla nová betonárna uvedena do provozu a rok poté byl ukončen provoz původní betonárny CIFA. Mezitím roku 1971 z podniku Vodních staveb vznikl národní podnik Metrostav, který roku 1995 jakožto Metrostav a.s. prodal 50 % podíl betonárny skupině HeidelbergCement a k 1. 9. 1995 vznikla společnost TBG METROSTAV. S rozšířením nabídky produktů čerstvých směsí o sádrové potěry a maltové směsi vznikla 1. října 1999 společnost TBG Pražské malty, jejíž výroba byla během roku 2001 na maltárnu s dvěma talířovými míchacími jádry LIEBHERR RIM.

Betonárna zažila a ustála i pětisetletou povodeň, která se v létě roku 2002 prohnala Prahou a právě nejvíce zasáhla tuto část Prahy. Dnes je betonárna řízena nejmodernějšími technologiemi a vedením společnosti je kladen důraz na bezpečnost a šetrné chování k životnímu prostředí. 

Zpět

Mohlo by vás zajímat

Hledáte skutečně kvalitní betonové směsi? Požadujete stejně kvalitní betony, jaké dodáváme významným stavebním firmám?

Vyberte si některý z našich produktů a získáte prvotřídní beton z vybraných vstupních surovin. Naše produkty

Dopravu čerstvých betonů zajišťujeme autodomíchávači o objemech bubnů 5 m3 a 8 m3.

Dopravu zavlhlých a suchých betonů zajišťujeme sklápěcími vozy CRAFTER, AVIA a MAN o objemech 1 - 6 m3.

Více o dalších službách

Zajímá Vás dosah čerpadel a prostor potřebný pro jejich rozložení?

Potom určitě nepřehlédněte náš nový interaktivní seznam čerpadel! Snadno tak zjistíte všechny potřebné rozměry a naleznete zde také přehled cen za jednotlivá čerpadla. Seznam čerpadel

Využijte přímé kontakty na betonárny pro Vaši objednávku:

Betonárna Rohanský ostrov

Betonárna Libeň

Betonárna Radlice

Betonárna Písnice